Tetova sot top lajme

Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë. Koxias optimist i matur . Regjimi i Asadit sulmon një kopsht fëmijësh. Avioni me pasagjerë përplaset në aeroport, të vdekur (VIDEO).

Zaev: Historia po përsëritet vetëm për ata të cilët bëhen . LSDLigji për gjuhët të cilin VMRO- DPMNE njëherë e pranoi, sot ju shërben vetëm si alibi për bllokimin e reformave.

loading...

Të paktën persona, mesin e tyre edhe një polic,. Ishte duke drejtuar makinën, vdes. Gazetaria dhe plehu politik. Policia e Tetovës ka ngritur padi penale ndaj personit të panjohur pas denoncimit të një vajze vjeçare nga Bogovina.

Krahu i Tetovës i Lëvizjes “Besa” e zgjodhi të shtunën në kongresin e parë të partisë, Bilall Kasamin për kryetar të saj. Anulohet seanca në Kuvend! Seanca e tridhjetë e pestë e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë nuk do të mbahet sot , njoftuan nga pres shërbimi për informim i Kuvendit.

Komuna e Tetovës nis aksionin për çlirimin e trotuarëve nga uzurpatorët.

Tetovë: Te shtëpia e vjeçarit gjendet kokain! Tetova Sot , Tetovë, Tetovo, Macedonia. Sulmuesi Sergio Aguero ka pësuar një lëndim në gju gjatë stërvitjes dhe do të qëndrojë dy javë jashtë fushës së lojës. Në Tetovë të Maqedonisë sot dhe nesër është ditë zie. Ky vendim u morr një ditë më parë nga këshilli i Tetovës pas vërshimeve që e përfshin këtë qytet të dielën , në të cilin vdiqën katër persona, ndërsa një tjetër konsiderohet i zhdukur.

M (14) nga Shipkovica, A. Nga moti i keq vdiqën H. Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë muajsh debati duhet të përfundojë. Sela rrëfen gabimin më të madh të LSDM- së. Një javë pas përmbytjeve që goditën rajonin e Tetovës , në zonat e prekura ka filluar të bëhet vlerësimi i dëmeve. Lajmet e fundit ne time. Gjirafa po pret lajme të reja.

Egzona e veshur në të zeza, çfarë i ka ndodhur? Kandidatët për kryetar komune në Gostivar të pesë partive poltike, Nevzat Bejta i BDI-së, Asaf Ademi i BESËS, Arben Taravari i ASH-së, Shpat Iseni i RDK-së dhe Sabajdin Izeiri i PDSH-së. Ju sjellim me te rejat e fundit nga Bota e Sportit, menyra e jetesës, argëtim, opinione, kuriozitete dhe parashikimin ne kryeqytetet shqipëtare.

Gjithëpërfshirës dhe përmbajtje të pasur, applikacioni jonë mbulon lajmet lokale dhe globale. Protesta e radhës kundër Qeverisë aktuale maqedonase dhe në përkrahje të Prokurorisë Speciale Publike dhe të kërkesave të “Revolucionit të Larmë” do të mbahet sot në Tetovë me fillim në orën 19:para ndërtesës së Gjykatës Themelore.

Kërkojmë që Gjykata Kushtetuese të deklarohet për PSP-në, . Nuk do të ketë sonte emision ” Top Tema”, solidarizohen me kolegen Llupevska. Doganat e Maqedonisë konfiskojnë para, mallra të ndryshme, si edhe pengojnë kalime ilegale (Foto). Kërkohet një trup profesional për parandalimin e korrupsionit në Maqedoni. Gjithsej të etiketuara Argjent Gafuri Flamurtari . Në BeH prej sot vetëm me letërnjoftime.

Shqipëri, fugoni me nxënës del nga rruga,.