Tetova sot lajme

Regjimi i Asadit sulmon një kopsht fëmijësh. Avioni me pasagjerë përplaset në aeroport, të vdekur (VIDEO). Zaev: Historia po përsëritet vetëm për ata të cilët bëhen . Zaev: Ligji i gjuhëve do të mbyllet këtë javë. Koxias optimist i matur .

Këshilli i refomave në . Ishte duke drejtuar makinën, vdes. Pamje tmerrueshe nga rrahje e Ziadin Seles – Duration: seconds. Lajme jo të mira për Manchester Cityn.

Sulmuesi Sergio Aguero ka pësuar një lëndim në gju gjatë stërvitjes dhe do të qëndrojë dy javë jashtë fushës së lojës. Nga moti i keq vdiqën H. M (14) nga Shipkovica, A. Garë mbarëkombëtare në skijim në Kodrën e Diellit në përkujtim të demonstratave të 68-tës.

Ju sjellim me te rejat e fundit nga Bota e Sportit, menyra e jetesës, argëtim, opinione, kuriozitete dhe parashikimin ne kryeqytetet shqipëtare. Gjithëpërfshirës dhe përmbajtje të pasur, applikacioni jonë mbulon lajmet lokale dhe globale. Tetovë në mbrojtje të ambientit. Kryeministri Zoran Zaev ka thënë sot se pret që këtë javë të miratohet ligji për përdorimin e gjuhëve dhe se pas nëntë muajsh debati duhet të përfundojë.

Sela rrëfen gabimin më të madh të LSDM- së. Rashica shënon gol të bukur në fitoren e Werderit. Gruveski ka pranuar kërkesat e Ali Ahmetit dhe të shqiptarëve. Gazetaria dhe plehu politik. Në BeH prej sot vetëm me letërnjoftime.

Zaev: Brenda kësaj jave duhet të mbyllim ligjin e gjuhëve. Holokaustit, Zaev dhe Borisov bashkë në S. Zëvendëskryeministrja kroate Buriq, viziton sot Shkupin. Sindikata e gazetarëve proteston sot para Qeverisë.

Ues Miçel të martën në Shkup, të enjten në Athinë. Për të nderuar, dhe për tu lutur për pes anëtarët e Famizjes Zulbehari që humbën jetën në fatëkeqsinë e zjarrit që shpërtheu mëngjesin e djeshëm në shtëpin e tyre njofton FLAKA Nëna Fatime Zulbehari dhe fëmijët e. Pronari Mislimi shihet në një fotografi i futur brenda kovës të mbushur me uji, sepse ende nuk mund .

Policia ka bllokuar hyrjet daljet për në Jazhincë në afërsi të fshatit Xhepçisht dhe në Poroj. Maqedonia pritet që të krijojë qeverinë e saj të re me arritjen e marrëveshjes mes VMRO-DPMNE dhe BDI-së. Gruesvki i ka pranuar të gjithë kërkesat e .