Tetova sot bota

E pabesueshme: vjeçaren e shpallin dy herë zyrtarisht të vdekur, sot ajo vrapon. I heqim qafe me armët bërthamore. Putin për vizitë në Iran.

Kremlin: Sulmi në Nju-Jork është jo njerëzor. Në një sulm ajror në Jemen e . Pamjet e rralla nga qyteti më i izoluar i botës (VIDEO).

Koreja e Veriut është shteti mbase më i përmendur në arenën ndërkombëtare kohët e fundit, por vendi. Ishujt e Virgjër Britanikë “në gjendje të tmerrshme”. Përderisa raportet mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Veriut vazhdojnë të tensionohen, një koleksion fotografish ofron një paralajmërim nga historia. Rreth armë të avancuara janë duke u testuar nga . Alarm për bombë, evakuohen dy shkolla në Danimarkë. Dy shkolla janë evakuuar sot në Danimarkë, pasi informacioneve se aty ishin vendosur bomba, njofton policia.

Personi që kishte dhënë informacionin kishte zë femëror dhe. Tetovë: I ja keqpërdorin fotot vjeçares nga Bogovina. Policia e Tetovës ka ngritur padi penale ndaj personit të panjohur pas denoncimit të një vajze vjeçare nga Bogovina.

Tetovë, vjeçari e rrahu gruan për shkak se ia humbi shkrepsën! Rastet e dhunës familjare në Tetovë dhe rrethin po bëhen gjithnjë e më të . Anulohet seanca në Kuvend! Seanca e tridhjetë e pestë e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë nuk do të mbahet sot , njoftuan nga pres shërbimi për informim i Kuvendit. Nga atje theksojnë se për vazhdimin e kësaj seance do të informojnë në. Komuna e Tetovës nis aksionin për çlirimin e trotuarëve nga uzurpatorët.

Zvicra në vendin e tretë. Ish-bashkëpunëtori i Steve Jobs shokon botën, ja me kë do komunikojmë… Turqi, nxënësit të kënaqur nga mësimi i gjuhës shqipe dhe boshnjake. Ekspertët parashikojnë se bota mund të mbetet pa çokollatë brenda vitesh, për shkak se bimët e kakaos po e kanë të vështirë të mbijetojnë në klima më të nxehta.

Pemët mund të rriten vetëm rreth shkallë në veri dhe jug të Ekuatorit – dhe ato lulëzojnë në kushte specifike si lagështia e lartë dhe shiu i . Më janar , miliarderi republikan, Donald Trump, vjeç u inaugurua si President i Shteteve të Bashkuara duke premtuar “Amerika e para”. NATO uron vendet për Vitin e Ri, mesazhi nis në gjuhën shqipe (VIDEO). Kërkesa bazë e protestuesve është mbyllja e fabrikës Jugrohrom, që është arsyeja kryesore e ndotjes së ajrit në Tetovë, njofton Bota sot. Arianit Xhaferi pritet që në fjalimin e sotëm të parashtrojë disa kërkesa tjera, përveç bojkotimit të mësimit për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme.

Protesta e radhës kundër Qeverisë aktuale maqedonase dhe në përkrahje të Prokurorisë Speciale Publike dhe të kërkesave të “Revolucionit të Larmë” do të mbahet sot në Tetovë me fillim në orën 19:para ndërtesës së Gjykatës Themelore. Kërkojmë që Gjykata Kushtetuese të deklarohet për PSP-në, .